Zenfolio | Petr Hirsch | Portugal * Portugalsko

I decided after reaching Santiago to continue south to Portugal´s Fatima and further to Gibraltar. I took Caminho Portuges in opposite direction to Fatima, had one week rest with my pilgrim friend in Coimbra. I arrived to Lisbon, walked to see famous Sintra and spent one night on magic beach Ursa which is near Cabo da Roca (most west point of continental Europa), after I returned to Lisbon I took flight for 20 days "holiday" to Madeira. After my return I continued along the coast till Cabo Sao Vincente and on Via Algarviana on GR13 to Alcoutim where I crossed border made by river Guadiana to Spain. I walked there 786 miles in 64 days and even it was difficult I enjoyed a lot. Since Lisbon my camera was broken, so I didn´t take photos for 2 months until Cadiz in Spain.
*
Po dosažení Santiaga jsem se rozhodl pokračovat v pouti dál na jih na Gibraltar. Vyrazil jsem po Portugalské svatojakubské cestě do Fátimy. Na cestě jsem se na týden zastavil u poutnického přítele v Coimbře. Poté co jsem prošel přes Fátimu jsem dorazil do Lisabonu odkud jsem zamířil navštívit městečko Sintra, které je zapsáno v UNESCO. Jednu noc jsem strávil na kouzelné pláži Ursa, která se nachází na mysu Roca, což je nejzápadnější pevninský výběžek Portugalska a kontinentální Evropy. Poté, co jsem se vrátil do Lisabonu jsem si odskočil na 20 denní poutnickou "dovolenou" na Madeiru. Po návratu jsem pokračoval podél pobřeží, cca 200 km na mys svatého Vincenta a odtup oblastí Algarve po GR13 - Via Algarviana do Alcoutimu, kde jsem překročil hranice tvořené řekou Guadiana do Španělska. Celkem jsem Portugalskem naputoval 1 265 km během 64 dnů. Přestože to byla náročná část cesty, užil jsem si to. Od Lisabonu jsme byl díky poruše bez fotoaparátu a tak jsem 2 měsíce až do Cadizu neudělal ani snímek.
Portugal * PortugalskoPortugal - Cais (Viana do Castelo)Portugal - Valença (Viana do Castelo)Portugal - Eido de Cima (Viana do Castelo)Portugal - Cabanas (Viana do Castelo)Portugal - Senhora da Luz (Viana do Castelo)Portugal - Cabanas (Viana do Castelo)Portugal - Senhora da Luz (Viana do Castelo)Portugal - Ponte do Lima (Viana do Castelo)Portugal - Ponte do Lima (Viana do Castelo)Portugal - Ponte do Lima (Viana do Castelo)Portugal - Ponte do Lima (Viana do Castelo)Portugal - Ponte do Lima (Viana do Castelo)Portugal - Vitorino dos Piaes (Viana do Castelo)Portugal - Aldao (Braga)Portugal - Barcelos (Braga)Portugal - Silgueiros (Braga)Portugal - Cavaco (Porto)Portugal - Cavaco (Porto)Portugal - Cavaco (Porto)

Categories & Keywords
Category:Travel and Places
Subcategory:Europe
Subcategory Detail:Portugal
Keywords:16000 km vejšlap, 9940 miles walk, Buen Camino, Camino Santiago, Christianity, Europe, Evropa, Italy, Itálie, Jakobsweg, P i L g R i M, P o U t N í K, Petr Hirsch, Svatojakubská cesta, Svatojakubská pouť, Svatý Jakub, Ultreia, camping, cesta, chůze, dálková turistika, dálkové putování, dálkový pochod, kempování, křesťanství, long distance walking, na cestě, nature, on the way, pelerinage, peregrino, pilgrim, pilgrimage, pouť, putovat, putování, putující, příroda, the way, turistika, vejšlap, walk, walking